Z kalendarza liturgicznego

• We wtorek, 15 XI – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, papieża.
  • W czwartek, 17 XI – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W piątek, 18 XI – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego ks. Biskupa.
  • W niedzielę, 20 XI – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy Św. o godz. 8.00 będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo  dla parafialnego oddziału AK.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie i udział w świętowaniu 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na stronie parafii bogata fotorelacja z tych uroczystości.

W środę 16 XI po Mszy świętej wieczornej i Nowennie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek 18 XI na Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIIIa.

Dotarł nowy piec do ogrzewania kościoła. Czekamy na montaż, który wykona firma pana Jarosława Rembiesy.

Wciąż przed nami prace związane z zamontowaniem nowych pięciu drzwi w kościele i na poddaszu, które przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa oraz  oszczędności ciepła. Mamy obietnicę od pana Marcina Ryszki o listopadowym terminie jej wykonania.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na Księgę Fundacji, także te wykonywane przez bankowość elektroniczną. Konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Celem jest pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami i z wymianą pieca na nowy spełniający wymagania ekologiczne.