Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek 17 XI wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

w środę 18 XI wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

w czwartek 19 XI wspomnienie bł. Salomei

w piątek 20 XI wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

w najbliższa niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

  1. W niedzielę na Mszę Świętą o godz. 8.00 zapraszamy Akcję Katolicką z racji przypadającego tego dnia ich święta patronalnego. W tym dniu przypada także święto św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Z tej okazji na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji pana organisty i całej scholii.
  2. Spowiedź święta codziennie od 6.30 do 6.55 i wieczorem od 17.30 do 17.55 a także w niedzielę 30 min przed Mszą Świętą w sali dawnej biblioteki. Przypominamy, że Msza Święta w sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.
  3. Istnieje już możliwość zakupienia świecy w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy 6 zł.
  4. Zbieramy dziś ofiary na „Księgę Fundacji”. Ze względów bezpieczeństwa podtrzymujemy formę kopert wrzucanych do urny. Prosimy o ich podpisanie imieniem i nazwiskiem oraz adresem ofiarodawców. Jest także możliwość wpłacania na konto Księgi Fundacji.Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczas złożone ofiary. Nadal zbieramy na remont kancelarii i korytarza – poczekalni. Tak jak już  informowaliśmy otrzymaliśmy konstrukcję i szyby, które pozwolą oddzielić plebanię od poddasza oraz plebanię od poczekalni przed kancelarią. W sobotę została zamontowana konstrukcja obok kancelarii oraz na poddaszu. Dziękujemy za organizację i pracę panu Adamowi Sowie, panu Adamowi Gachowi, panu Jerzemu i Jakubowi Pająkowi oraz panu Krzysztofowi i Dominikowi Harmacie. Zakupiliśmy płyty kartonowo – gipsowe do obniżenia sufitu w korytarzu, aby zlikwidować niepotrzebną belkę. Zakupiliśmy płytki na ścianę w poczekalni na wysokość 1.8m (podobne do tych, które są w korytarzu obok zakrystii) oraz płytki na podłogę. Zostały też zakupione specjalne drzwi do kancelarii a wszystko w jasnych kolorach, bo poczekalnia jest pomieszczeniem zaciemnionym.
  5. Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Pająkowi za pomoc w zakupieniu
    i zamontowaniu pompy odprowadzającej wodę z drenażu wokół kościoła. Wydajność 21 m3 na godzinę. Jej koszt to 1950 zł.
  6. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb śp. Marii Nagi oraz śp. Anastazji Klekot.