Modlitwa za Ojczyznę

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką
i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

W 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę zgromadziliśmy się w naszym kościele parafialnym na wspólnej modlitwie w intencji tych, którzy za tę wolność oddali swe życie oraz za dzisiejszą Polskę. Po zakończeniu uroczystej Eucharystii, czekała na nas „artystyczna” uczta w wykonaniu Scholii dziecięco – młodzieżowej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince. Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy dla Julii Sztafińskiej za przygotowanie i opiekę nad dzisiejsza uroczystością. Dziękujemy Scholii parafialnej za poświęcony czas na przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia oraz zaangażowanie. Dziękujemy także wszystkim, którzy wzięli udział w tym patriotycznym wydarzeniu.