W Adwentowy wieczór zgromadziliśmy się wokół ołtarza Chrystusa na Mszy Świętej połączonej z obrzędem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Biskup Piotr Greger. W homilii ksiądz Biskup zwrócił się do młodzieży z zaproszeniem, aby dzień bierzmowania nie był momentem, kiedy coś w naszym życiu się kończy, ale wręcz przeciwnie aby sakrament dojrzałości był otwarciem nowych drzwi, nowej drogi w naszym życiu. Zwrócił uwagę, że dzisiejsze czytania mszalne mówią o nakarmieniu tłumów przez Pana Jezusa nad jeziorem, tak samo jak Zbawiciel karmi nas swoim świętym Ciałem w Eucharystii, tylko czy my umiemy skorzystać z tego daru, którym jest obficie zastawiony Stół Pański?

Młodzieży, która dziś przyjęła kolejny sakrament na drodze podążania za Panem Jezusem, życzymy obfitości Darów Ducha Świętego. Rodzicom tych młodych ludzi serdecznie dziękujemy za modlitwę, towarzyszenie w tej drodze Waszym córkom i Waszym synom. Jako wspólnota parafialna dziękujemy za dar ołtarza – kapę liturgiczną oraz piękną dekorację w świątyni z okazji dzisiejszego święta.