Zgodnie z wieloletnią tradycją w czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej wyruszamy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii. Tegoroczną procesję z Najświętszym Sakramentem poprzedzała uroczysta Msza Święta sprawowana przed budynkiem Remizy Straży Pożarnej w Brzezince. Jak zaznaczył Ksiądz Proboszcz tym razem z centrum naszej miejscowości wyruszyliśmy w procesji do kościoła parafialnego, aby symbolicznie Wszytkich nas przyprowadzić do świątyni, gdzie każdego dnia możemy przyjmować Ciało i Krew Pana Jezusa.

Z całego serca pragniemy podziękować tak wielu Rodzinom i osobom, które pomogły w zorganizowaniu dzisiejszego święta. Przede wszystkim dziękujemy Strażakom z OSP Brzezinka za przygotowanie ołtarza głównego oraz zabezpieczenie ruchu drogowego podczas całej procesji. Dziękujemy Panu Sołtysowi Brzezinki wraz z całą Radą Sołecką oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Brzezince za pomoc w tym pięknym przedsięwzięciu. Dziękujemy Radzie Parafialnej. Dziękujemy Panu Tomaszowi Stańczykowi za pomoc w budowie ołtarza.

Serdeczne podziękowania składamy Rodzinom oraz Akcji Katolickiej, które przygotowały poszczególne ołtarze na trasie procesji. Paniom z Żywego Różańca, KGW w Brzezince, KGW w Pławach, Pocztom sztandarowym: górniczemu i strażackiemu, Panom niosącym baldachim – gorąco dziękujemy.

Specjalne podziękowania kierujemy do całej Służby Liturgicznej Ołtarza za wspaniałą asystę liturgiczną dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty dla Pana Jezusa oraz chłopcom, którzy wytrwale dzwonili dzwonkami.

Wszystkim, którzy wraz z nami zechcieli się modlić i dzielić radością wypływającą z wiary w prawdziwą obecność Chrystusa Zmartwychwstałego pośród nas w Najświętszym Sakramencie – mówimy BÓG ZAPŁAĆ!!!