Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek, 26 XII – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w niedzielę.
  • we wtorek, 27 XII – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy Św. o 7.00 poświęcenie wina.
  • w środę, 28 XII – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • w piątek, 30 XII – święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 
  • w sobotę, 31 XII – ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wszystkich na Uroczyste Nieszpory o godz. 17.15 z duszpasterskim sprawozdaniem za rok 2022. Po nich Msza Święta dziękczynna za cały miniony rok od Róż Różańcowych o godz. 18.00.
  • w niedzielę, 1 I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. 

Dzisiaj na Mszę Święta o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy dzieci przebrane za postacie z szopki betlejemskiej.

W niedzielę 8 I na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa przeżywające Jubileusze ( nie tylko okrągłe). Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Brzezinki i Pław oraz Akcji Katolickiej za przygotowanie pięknej Parafialnej Wieczerzy Wigilijnej.

Wspólną decyzją ks. Proboszcza i Zespołu charytatywnego część pozyskanych środków ze sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przekazaliśmy do dyspozycji pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pani mgr. Beacie Herman. Z ofiarowanych owoców i słodyczy powstało 5 paczek przekazanych pięciu rodzinom z dziećmi. Serdecznie dziękujemy rodzinie Państwa Baran za ufundowanie tych paczek. Pozostałe środki zostaną przekazane indywidualnie.

Bardzo serdecznie dziękuję panu Adamowi Sowie i Bogdanowi Gawron za przekazanie choinek do kościoła. Dziękujemy firmie pana Tomasza Stańczyka za ustawienie choinek. Mnóstwo osób pomagało przy dekoracji świątecznej i ubieraniu choinek. Szczególne podziękowanie ks. Arturowi za wspaniały projekt dekoracji.

Po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się tradycyjna wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Wymiar duchowy i modlitewny połączony z błogosławieństwem dla domu i rodziny ma najważniejsze znaczenie. Chcemy także w czasie kolędy uporządkować kartotekę parafialną. Serdecznie prosimy wszystkich parafian o zabranie do domu czystej kartoteki i wypełnienie podstawowych danych. Będziemy je zbierali w czasie kolędy. Prosimy o wypełnienie kartoteki przez każdą rodzinę, ale także przez każdą osobę samotną. Serdecznie prosimy o wpisywanie tylko tych osób, które na stałe mieszkają w naszej parafii. Z racji kolędy nie będzie Mszy św. wieczornej w tygodniu. Kancelaria w sobotę o godz. 8.00

Plan kolędy:

Czwartek 29 grudnia

  • od godz. 9.00 – Brzezinka – ul. Wiślana; ul. Zielona; ul. Chropań; ul. Olchowa (od ul. Wiślana 18) – ks. SODWOŁANA
  • od godz. 9.00 – Brzezinka – ul. Pastwiskowa; ul. Ofiar Faszyzmu (do kościoła); ul. Działkowa (od ul. Wiślanej)– ks. A

Piątek 30 grudnia

  • od godz. 9.00 – Babice – ul. Spacerowa (od wału) – ks. SODWOŁANA
  • od godz. 9.00 – Babice – ul. Chabrowa; ul. Greglów; ul. Kasztanowa (od ul. Spacerowej) – ks. A