Betlejem oznacza dom chleba. W czasie Rorat jeszcze raz przypomnieliśmy sobie jakie mamy szczęście mieszkając w domu w których nie brakuje chleba. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  pragniemy życzyć wszystkim naszym parafianom i gościom, aby każdy dom i mieszkanie w naszej parafii było wypełnione obecnością i miłością Boga. Każdy z nas jest powołany, aby otworzyć drzwi Chrystusowi. Drzwi naszych domów, ale również drzwi naszego życia i serca. Niech w naszych domach nie zabraknie tego chleba, który symbolizuje to wszystko czego potrzebujemy do godnego codziennego życia. Niech Boże błogosławieństwo, zdrowie i nadzieja, która pochodzi od Nowonarodzonego pomoże nam przetrwać czas próby. Wszystkich strapionych z powodu choroby, cierpienia a także śmierci najbliższych polecamy Bogu w naszych modlitwach.  

Ks. Sławomir i Ks. Artur