Z okazji się Świąt Bożego Narodzenia chcemy jako kapłani złożyć całej naszej Wspólnocie Parafialnej obejmującej Brzezinkę, Pławy i Babice najserdeczniejsze życzenia.

W czasie tegorocznych rorat św. Franciszek z Asyżu zachęcał nas, abyśmy zbudowali stajenkę betlejemską dla Chrystusa w naszym sercu i w naszym życiu. Z całego serca życzymy więc wszystkim, aby zbudować od nowa, albo wytrwale kontynuować jej budowę w swoim życiu. Codzienna modlitwa, przyjmowane sakramenty święte, a nade wszystko miłość Boga i bliźniego objawiająca się w dobrych uczynkach to niezwykle cenny trud, który przygotowuje z naszej strony miejsce dla Chrystusa w naszym życiu. Niech was nie zraża to, że większość ludzi w Betlejem przeszło 2000 lat temu zamknęła drzwi przed Chrystusem, który przychodził do nich w łonie swej Matki Maryi. Niech was nie zraża to, że także i dziś wielu ludzi, nawet ochrzczonych, zamyka drzwi Chrystusowi i chce oddzielić wiarę i Chrystusa od codziennego życia, a najlepiej zamknąć Go tylko w kościele.

Życzymy Wam wytrwałości w miłości do Chrystusa. Niech Nowonarodzone Dziecię znajdzie w Waszych sercach przygotowaną stajenkę usłaną siankiem waszej miłości i dobrych uczynków. Niech Wam wszystkim błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, szczególnie łaską zdrowia, miłości i pokoju. Życzymy Wam odwagi w przyznawaniu się do Chrystusa i swojej wiary. Szczególne słowa życzeń kierujemy wobec cierpiących i przeżywających życiowe dramaty. Niech  Nowonarodzony Chrystus obdarzy Was łaską pokoju i zaufania mimo wszystko. Wszystkich obejmujemy naszą serdeczną modlitwą.

Duszpasterze naszej Wspólnoty