Chleb – wielkie słowo w niebie i na ziemi.
W nim Bóg sam siebie między ludzi dzieli,
Przed chlebem życia truchleją anieli,
Człek go pożywa usty pobożnymi. (…)

Władysław Syrokomla

W sobotnie popołudnie mieszkańcy Brzezinki oraz zaproszeni goście złożyli dziękczynienie na Chrystusowym Ołtarzu za tegoroczne plony ziemi. Naszą dzisiejszą modlitwą otoczyliśmy szczególnie wszystkich rolników naszej parafii oraz tych wszystkich, którzy pochylają się nad ziemią – naszą karmicielką, chociażby w małych przydomowych ogródkach. Zaszczytną funkcję Starostów Dożynek pełnili Państwo Beata i Mirosław Waliczek. Pełniący honory gospodarzy – jak zaznaczył w kazaniu ks. Artur – cieszyli się wielkim szacunkiem i nie każdy mógł pełnić tak zaszczytne zadanie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzisiejsze święto dziękczynienia oraz tym, którzy z potrzeby serca wzięli w nim udział, a w ten sposób dziękując za prace rolników.