W sobotę 11 czerwca wczesnym rankiem z parkingu przy kościele wyruszyliśmy na Podhale, aby dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii w którym uczniowie klas IV mogą w pełni uczestniczyć od roku. Od samego początku naszego przygotowania do Uroczystości I Komunii świętej towarzyszy nam Matka Jezusa i tym razem nie mogło być inaczej. Pierwszym przystankiem na naszym pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej – Gaździny Podhala w Ludźmierzu oraz ogród różańcowy. Następnie skierowaliśmy nasze kroki na Bachledówkę, gdzie o godzinie 12 oczekiwali nas oo. Paulini na sprawowanie Mszy świętej – która była najważniejszym punktem dzisiejszego pątniczego trudu. Podczas kazania ks. Artur zwrócił uwagę, że podobnie jak w naszym kościele parafialnym, i tam przed ołtarzem umieszczone zostały symboliczne płomienie – dary Ducha Świętego, a to znak że nasza droga z Panem Jezusem się nie skończyła, a wręcz przeciwnie umocnieni Największym Darem – Darem Eucharystii mamy kroczyć do kolejnego z sakramentem, którym jest sakrament bierzmowanie.