Z kalendarza liturgicznego:

  • wtorek, 30 XI – Święto św. Andrzeja Apostoła
  • czwartek, 2 XII – Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w ciszy od godz. 17.00
  • piątek, 3 XII – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00
  • sobota, 4 XII – wspomnienie św. Barbary, patronki górników.

Od 14 listopada nasza parafia weszła na drogę synodalną do której zachęca nas papież Franciszek. Dziękuję za kolejne spotkania synodalne Kręgu Biblijnego i Akcji Katolickiej.

Dzisiaj nasza schola rozprowadza wykonane przez siebie Anioły. Nawiązują one do Anioła Gabriela, który będzie naszym przewodnikiem na Mszach Świętych Roratnich już od poniedziałku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Również dzisiaj na każdej Mszy świętej święcimy opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii.

W poniedziałek 29.XI i wtorek 30.XI o godz. 18.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania do udziału w duchowym przygotowaniu do uroczystości bierzmowania połączonej z próbami liturgicznymi. Obecność obowiązkowa.

W środę 1 XII – Uroczystość Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Piotr Greger. Wszystkich prosimy o modlitwę za kandydatów do bierzmowania

Także w środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Prośby i podziękowania można napisać na karteczkach i złożyć w tygodniu do skarbon u szczytu schodów lub
w środę do wystawionego koszyczka.

W sobotę 4 XII przez wstawiennictwo św. Barbary chcemy modlić się w intencji naszych górników. Uroczysta Msza Święta w intencji górników będzie sprawowana o godz. 14.00. Zapraszamy poczty sztandarowe i prosimy o oprawę liturgiczną tej uroczystości.

W niedzielę 5 XII nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną, której będzie przewodniczył ks. biskup ordynariusz Roman Pindel. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Świętych.

Trwają prace związane z remontem dwóch mieszkań, które będą służyły mieszkańcom naszej parafii, którzy znajdą się w trudnej sytuacji. Bardzo serdecznie pragnę podziękować panu Jerzemu, panu Kazimierzowi Lubińskiemu, Adamowi Sowie i Krzysztofowi Rysiowi za wiele dni bezinteresownej pracy. Serdecznie dziękuję panu Adamowi Gachowi za pracę z dużym poświęceniem od wczesnych godzin porannych aż do późnych godzin wieczornych. Dzięki tej wytężonej pracy mamy już pomalowane dwa pokoje, położone panele i trwają intensywne prace w łazience.