• środa, 13 XII – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • czwartek, 14 XII – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
  • piątek, 15 XII – III piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym o godz. 6.30.

Trwają Roraty w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Św. o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Serdecznie też zapraszamy do uczestnictwa w konkursie na najpiękniejszą stajenkę betlejemską w waszych domach. Zdjęcia prosimy wysyłać na parafialny telefon komórkowy.

Wyjątkowo w czwartek 14 XII po Mszy wieczornej (ok 18.45) serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

Do 14 XII, czyli do czwartku, trwają zapisy w zakrystii na Wigilię Parafialną, która odbędzie się 17 XII w niedziele o godz. 15.00 w remizie OSP w Brzezince. Serdecznie zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Rada Parafialna oraz KGW Brzezinka i Pławy. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy osoby starsze i samotne oraz osoby zaangażowane w życie naszej parafii i wspólnoty.

Kandydatów do bierzmowania serdecznie zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w piątek 15 XII na godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę 17 XII zapraszamy na 11.30 na trzecią katechezę parafialną: „Eucharystia – nieskończona miłość Boga.” Serdecznie zapraszamy dorosłych, szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz rodziców kandydatów do bierzmowania.

Naszych kochanych chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy świętej niedzielnej oraz mają trudność, aby przyjść do kościoła i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania odwiedzimy w sobotę 23 XII od godz. 9.00. Każdy chory może w tym dniu otrzymać także sakrament namaszczenia chorych. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Składane ofiary będą przeznaczone dla pana kościelnego oraz pana organisty w podziękowaniu za ich służbę dla naszej parafii. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.

W przedsionku kościoła panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają wigilijne świece Caritas. Dochód będzie przeznaczony na działalność Zespołu Charytatywnego w naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św. w intencji naszych górników oraz emerytów i rencistów górniczych. Dziękujemy także za złożoną ofiarę w wysokości 1910zł. Ofiara ta została przeznaczona na Księgę Fundacji.

Trwają prace remontowe i wykończeniowe w naszym kościele. W tym tygodniu zostały ułożone płytki cegiełkowe wzdłuż schodów prowadzących do kościoła. Na chwilę obecną całkowity koszt remontu kościoła (malowanie i oświetlenie) przekracza 60.000zł. Na bieżąco regulujemy te wydatki dzięki waszej ofiarności na Księgę Fundacji oraz na składkę parafialną. Ofiary na remonty można składać dzisiaj w przedsionku kościoła lub bezpośrednio na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Celem zbiórki jest pokrycie kosztów związanych z malowaniem i odnawianiem wnętrza naszej świątyni. Dzięki Wam nasz kościół parafialny stał się piękniejszy i pełen światła. Za wszystkie składane ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.