Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 25 IV – święto św. Marka, ewangelisty.
  • We wtorek, 26 IV – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich.
  • W piątek, 29 IV – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Po Mszy Świętej spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą się rozpoczynały o godz. 17.30.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»). Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.”

W imieniu Zespołu Charytatywnego serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy zakupie baranków paschalnych. Po potrąceniu kosztów pozyskano w sumie 1200zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację naszego parafianina Artura Bakalarskiego.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w przyjęciu i utrzymywaniu naszych gości z Ukrainy. Na bieżąco dbamy o poprawę ich warunków zamieszkania i funkcjonowania na plebanii. Cieszymy się, że niektóre osoby dorosłe podjęły pracę. Otrzymaliśmy też wsparcie ze strony państwa. Jednak to dzięki waszej ofiarności możemy utrzymywać te osoby i powoli spłacać koszty remontów, które zostały podjęte, aby przygotować dla nich miejsce zamieszkania. Jeszcze nie zakupiliśmy węgla czekając na właściwy moment i rozsądną cenę.