Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 08 IV – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 możliwość adopcji duchowej dzieci poczętych, a nienarodzonych.
  • Niedziela 14 IV – Niedziela Biblijna. Hasłem są słowa: „Powołani do wspólnoty -komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
  • Niedziela Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszym kościele lub w naszych domach zachęcamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że codziennie przez cały rok na TVP3 o godz. 15.00 możemy łączyć się duchowo z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i wspólnie z siostrami odmawiać tę modlitwę. Rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

Dzisiaj po Mszach świętych będzie można nabyć książkę „Na Jego Słowo biegną do Zagrody” pani Agaty Morawskiej. To historie ludzi, którzy ofiarowali innym siebie. To dobra lektura duchowa dla siebie oraz dobry prezent religijny dla bliskich nam osób.

W środę 10 IV w czasie Mszy św. o godz. 18.00 oraz w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlili za ofiary katastrofy smoleńskiej w 14 rocznicę tej tragedii.

W piątek 12 IV po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie obowiązkowe.

W niedzielę 14 IV na 11.30 zapraszamy rodziców uczniów klas III na spotkanie organizacyjne przed Uroczystością I Komunii Świętej oraz na katechezę o sakramencie kapłaństwa. Spotkanie obowiązkowe.

Po raz drugi w tym roku w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. o godzinie 20:00 w amfiteatrze  w Brennej odbędzie się PASJA BESKIDZKA. W tym roku Misterium Pasyjne w zupełnie  nowej odsłonie. Rozpocznie się wydarzeniami po Zmartwychwstaniu i zakończenie dokona się w Apokalipsie. Wstęp wolny – w trakcie misterium zostanie zebrana dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów organizacji.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Celem zbiórki jest zakup mebli i wyposażenia kuchni na plebanii. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Ofiary można składać tradycyjnie w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526