Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę, 17 I – wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • W piątek, 19 I – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.
  • w niedzielę, 21 I – decyzją papieża Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.

Dzisiaj w niedzielę 14 I o godz. 11.30 zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Tym razem tematem będzie sakrament pokuty i pojednania: „ Jak się dobrze spowiadać i co zrobić jeśli w młodości nie spowiadałem się ze wszystkich moich grzechów?”

Wyjątkowy Koncert Kolęd w naszym kościele odbędzie się dzisiaj w niedzielę 14 I o godz. 16.00. Wystąpi przed nami Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Silenzio” z Woli. Serdecznie zapraszamy na niezwykłe przeżycie duchowe i muzyczne.

Róże Różańcowe naszej parafii serdecznie zapraszają na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 16.00 w kościele.

Trwa czas kolędy – wspólnej modlitwy w domach naszej parafii oraz błogosławieństwa. Bardzo serdecznie dziękujemy za każde spotkanie i krótką rozmowę. Zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia naszej wspólnoty parafialnej. Obecność i wspólna modlitwa w danym domu są znakiem przynależności do naszej wspólnoty parafialnej.

Salezjanie z Oświęcimia zapraszają na Jasełka Salezjańskie w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych zaangażowanych w Dzieło Salezjańskie. Zapraszamy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne. Szczegóły dotyczące terminów spektakli oraz formy zapisów można znaleźć na plakatach.

Zapraszamy na koncert świąteczny zespołu „STIM” 21 stycznia o godzinie 14.30 w kościele św. Maksymiliana.

Osoby rozdające ulotki pod naszym kościołem w poprzednią niedzielę uczyniły to bez zgody ks. proboszcza.   

Dziś  w niedzielę 14 I trwa zbiórka na Księgę Fundacji, czyli na remonty w naszej parafii. Celem zbiórki jest remont kuchni, jadalni oraz korytarza na plebanii. Po przeszło 30 latach ten remont stał się konieczny. Prace przygotowawcze postępują bardzo sprawnie, jednak zakres remontu jest ogromny. Trwa miedzy innymi usuwanie tynku, wyrównywanie ścian i skuwanie płytek. Ofiary można składać tradycyjnie w przedsionku kościoła oraz na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej.

Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy

Poniedziałek 15 stycznia

  • Od godz. 14.00 – Brzezinka – ul. Sportowa (od Filtropolu w kierunku kapliczki) – ks. S

Czwartek 18 stycznia

  • Od godz. 14.00 – Brzezinka –  ul. Skotnicka cz. I (1-25) (od ul. Sportowej w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Faszyzmu) – ks. S

Piątek 19 stycznia

  • Od godz. 14.00 – Brzezinka – ul. Malinowa; ul. Seniora; ul. Ciasna; ul. Anny Chrostek;  (od ul. Jakubowskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Brzozową) – ks. S

Sobota 20 stycznia

  • od godz. 9.00 – Pławy – ul. Pławianka cz. I (nr. 50-8); ul. Do Pomnika; ul. Miodowa; (od skrzyżowania z ul. Kombatantów w kierunku wału) – ks. A
  • od godz. 9.00 – Pławy – ul. Zaciszna; ul. Paszkowy Gaj; ul. Wojewódzka; ul. Rajska;  ul. Świetlicowa; (ul. Zaciszna od Państwa Rozmus następnie ul. Wojewódzka w kierunku Domu Ludowego) – ks. S