Z kalendarza liturgicznego

• wtorek, 19 XII – 7 rocznica śmierci +ks. Jerzego Brońki.
  • czwartek, 21 XII – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana.
  • niedziela, 24 XII – wieczorem rozpocznie się wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Rano w tym dniu na godz. 8.00 serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, których zmarli w tym roku odeszli do wieczności. Po Mszy świętej każda z tych rodzin otrzyma znicz z światłem betlejemskim. Znicz można zabrać do domu na stół wigilijny lub na cmentarz na grób bliskiej nam osoby. Msza Pasterska (Pasterka) tradycyjnie o północy.

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Radości. Rozpoczynamy też drugą część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Od 8 XII do 2 II 2024 w każdym kościele rodziny franciszkańskiej można uzyskać Odpust Zupełny. Więcej w gazetce.

Trwają Roraty w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Św. o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Serdecznie też zapraszamy do uczestnictwa w konkursie na najpiękniejszą stajenkę betlejemską w waszych domach. Zdjęcia prosimy wysyłać na parafialny telefon komórkowy.

Dzisiaj w niedzielę 17 XII zapraszamy na 11.30 na trzecią katechezę parafialną: „Eucharystia – nieskończona miłość Boga.”

Wigilia Parafialna dzisiaj o 15.00 w Remizie OSP. Zapraszamy.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania przed Świętami z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem przed Mszą Świętą. Dodatkowo spowiedź będzie też w piątek 22 XII od 16.30 do 18.00 oraz po Mszy św. od 19.00 do 19.30. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na niedzielę 24 XII.

Jeszcze raz przypominamy o zaproszeniu naszych kochanych chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy świętej niedzielnej oraz mają trudność, aby przyjść do kościoła i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Odwiedzimy was w sobotę 23 XII od godz. 9.00. Każdy chory może w tym dniu otrzymać także sakrament namaszczenia chorych.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.

W gazetce parafialnej został umieszczony dodatek z planem wizyty duszpasterskiej, czyli Kolędy.

We wtorek 19 XII będą przywiezione choinki do kościoła. Serdecznie prosimy o pomoc w ich ustawieniu. Natomiast w czwartek 21 XII po Mszy wieczornej bardzo serdecznie zapraszamy do pomocy w budowie świątecznej dekoracji.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji. Łącznie z przelewami zostało złożone aż 15.600zł. Trwają prace remontowe i wykończeniowe w naszym kościele. W tym tygodniu prace zostały przeniesione do bocznej klatki schodowej, która przez rusztowania będzie jakiś czas niedostępna.