• w poniedziałek 19.IV modlimy się przez wstawiennictwo
    św. Józefa.
  • w środę 21.IV wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.
  • w piątek 23.IV Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • w sobotę 24.IV wspomnienie św. Jerzego, męczennika

Rozpoczynamy dzisiaj XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).  i V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dziękujemy, że 16 rodzin i osób zgodziło się wziąć udział w maratonie biblijnym i przeczytać w domu jeden z rozdziałów ewangelii według św. Marka. Wszystkich serdecznie zachęcamy, aby dziś otworzyć Pismo Święte i pomodlić się Słowem Bożym przez pobożne czytanie.

1.     Msze Święte w niedziele do końca kwietnia o 8.00; 10.00; 11.00; 12.00; 16.30. Możliwość przyjęcia komunii świętej dla osób uczestniczących we Mszy Świętej przez transmisję o 13.15. Przypominamy, że Msza Święta w sobotę o godz. 18.00 odprawiana jest z formularza niedzielnego.

2.     We czwartek 22.IV przypada 80 rocznica wysiedleń w czasie II wojny światowej, także mieszkańców naszej parafii. W tym dniu o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych i żyjących osób wysiedlonych i poszkodowanych z powodu budowy Obozu KL Auschwitz Birkenau. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza. W sposób szczególny będziemy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i naszej diecezji.

4.     Serdecznie dziękujemy naszym Różom Różańcowym za ufundowanie do naszego kościoła figury św. Józefa. Poświęcimy ją uroczyście 1 maja.

5. Dziękujemy osobom, które zdemontowały świąteczną dekorację.

6.     Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Zarówno za te złożone do urny jak i przez przelewy. W sumie 117 rodzin i osób złożyło 9670zł. W ten sposób mamy w sumie na koncie Księgi Fundacji 35130zł. Wciąż nie uregulowaliśmy długu 45.000zł za wykonany remont ( korytarza, toalet, nowej sali) ponieważ nie wszystko zostało jeszcze ukończone. Zamówiliśmy natomiast 5 ławek, które będą ustawione obok kościoła. Czekamy na ich dostarczenie zapewne na początku maja.

7. W dzisiejszą niedzielę do skarbon u szczytu schodów można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym.

8. Ks. Krzysztof Porosło – teolog, duszpasterz akademicki, pasjonat liturgii wygłosi 20 kwietnia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO EUCHARYSTII”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.