Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę, 24 I – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp i doktora Kościoła
  • w czwartek, 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.
  • W piątek, 26 I – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bp.

w niedzielę, 27 I – w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu po Mszach świętych o godz. 8.00; 10.00; 12.00 adoracja. Będzie ona trwała aż do godz. 18.00. Już teraz dziękujemy Różom Różańcowym i Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitwy od godz. 14.00. Bardzo prosimy, aby każdą godzinę podzielić na dwie części. Pierwsze pół godziny to czas wspólnej modlitwy. Drugie pół godziny to czas modlitwy w ciszy. Zachęcamy wszystkich do ofiarowania Bogu chociaż krótkiej chwili adoracji.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Serdecznie zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego. Wychodząc z Kościoła można wylosować dla siebie fragment Biblii, który możemy uczynić dziś wieczorem przedmiotem naszej modlitwy.

Także dzisiaj przypada Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Z całego serca składamy Wam serdeczne życzenia. Żyjącym życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, szczęścia, miłości i szacunku od najbliższych. Niech jesień Waszego życia będzie napełniona radością i wdzięcznością wobec Boga i ludzi i mocnym przekonaniem dobrego wypełnienia czasu, który został Wam ofiarowany. Zmarłych otaczamy naszą wspólną modlitwą.  

Róże Różańcowe naszej parafii serdecznie zapraszają na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 16.30 w kościele.

Zakończył się czas tradycyjnej kolędy w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą chwile wspólnej modlitwy, rozmowę i spotkanie. Pewnie przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie, ale już teraz pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za przyjęcie kapłana, który przychodził do waszego domu z Bożym błogosławieństwem. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które będą przeznaczone na wiele celów: część na parafię, seminarium, kurię, Dom Samotnej Matki, misje i część do dyspozycji własnej kapłana. Kolejny rok aktualizujemy też kartotekę parafialną, czyli domy i rodziny należące do naszej wspólnoty parafialnej. Jeśli wyznaczony termin nie pasował całej rodzinie to zachęcamy do umówienia się indywidualnie z kapłanem po 20 stycznia na dogodny termin. tel. ks. proboszcza 660840175; telefon parafialny 797377549. Zachęcamy do pozostawienia wiadomości SMS. Na pewno oddzwonimy.

Z racji dodatkowej kolędy oraz uroczystości w Muzeum Obozu w tym tygodniu nie będzie Mszy św. wieczornych

W dniach od 10 – 18 czerwca 2024 odbędzie się parafialna pielgrzymka do Mejugorie. Więcej w gazetce.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji w przedsionku kościoła oraz na konto. W sumie zostało złożone aż 16250. Bardzo serdecznie dziękujemy. Trwa remont kuchni, jadalni i korytarza na plebanii. Prace postępują dość sprawnie. W niektóre dni pracują 2 osoby a czasem nawet 5 osób. Jednak pracy jest bardzo dużo.