• w poniedziałek, 25 XII – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 0.00; 8.00; 10.00;12.00;18.00
  • we wtorek, 26 XII – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Papieski.
  • w środę, 27 XII – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcenie wina.
  • w czwartek, 28 XII – święto Świętych Młodzianków.
  • w niedzielę, 31 XII – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo dla wszystkich małżeństw. Pary świętujące Jubileusz prosimy o zgłoszenie się wcześniej do zakrystii. Jest to także ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wszystkich chętnych na Uroczyste Nieszpory o godz. 17.15 z duszpasterskim sprawozdaniem za rok 2023. Po nich Msza Święta dziękczynna za cały miniony rok od Róż Różańcowych o godz. 18.00.

W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 XII na Mszę świętą o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci przebrane za różne postacie z groty betlejemskiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej, Kołom Gospodyń Wiejskich z Brzezinki i Pław oraz Radzie Parafialnej za przygotowanie pięknej Parafialnej Wieczerzy Wigilijnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarowane choinki do kościoła przez pana Bogdana Gawrona, Zbigniewa Mędrysę i Mariusza Klimasa.  Przy ustawieniu choinek pomagali Krzysztof i Dominik Harmata, Jan junior Klekot, Zbigniew Mędrysa i Tomasz Stańczyk z synem Bartłomiejem.

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Arturowi i bardzo wielu osobom, które trudno wszystkie wymienić a które wspierały go w przygotowaniu przepięknej dekoracji świątecznej w naszym kościele.. Przepiękne wieńce i stroiki ożywiły prezbiterium. Zupełnie nowe postacie w naszej grocie betlejemskiej wykonane własnoręcznie przez Panią Barbarę Żydek –  za co ogromnie dziękujemy, wprost zachwycają (od Bożego Narodzenia  zobaczymy je wszyscy) i jeszcze bardziej zachęcają do adoracji Chrystusa w żłóbku.

Po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się tradycyjna wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Wymiar duchowy i modlitewny połączony z błogosławieństwem dla domu i rodziny ma najważniejsze znaczenie. Plan kolędy jest dostępnych od tygodnia na stronie parafialnej i wydrukowany był w zeszłym tygodniu jako dodatek do gazetki. W przedsionku na stoliku są jeszcze kartki z tym planem kolędy. W tym czasie do 28.I nie będzie Mszy świętej wieczorem w tygodniu.

Zakończył się remont bocznej klatki w kościele. Zaraz po świętach rozpoczynamy remont jadalni i kuchni na plebanii. Serdecznie dziękuję tym, którzy pomogli wynieść i wyrzucić wszystkie stare meble. Pracy będzie z pewnością bardzo wiele ponieważ trzeba będzie skuć wszystkie stare płytki i wymienić instalacje.

Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy
Boże Narodzenie 2023/2024

Środa 27 grudnia

• od godz. 9.00 – Brzezinka – ul. Gajowa; ul. Wierzbowa; (ul. Gajowa od ul. Ofiar Faszyzmu, następnie ul. Wierzbowa do skrzyżowania z ul. Jakubowskiego)– ks. A