Z kalendarza liturgicznego:

  • Niedziela 21 IV – Niedziela Dobrego Pasterza. W szczególny sposób modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  • Wtorek 23 IV – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • Środa 24 IV – wspomnienie św. Jerzego, męczennika.
  • Czwartek 25 IV – Święto św. Marka, ewangelisty.

Dziękując dobremu Bogu za 60 lat istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince serdecznie dziękujemy także tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnej oprawy tej uroczystości. Natomiast Kołu Gospodyń w Brzezince serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro którym nas Bóg obdarza przez Waszą pracę i zaangażowanie na rzecz naszej społeczności i parafii.

W piątek 26 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele modlimy się w intencji naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej  z racji obchodów św. Wojciecha patrona AK. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Także w piątek 26 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła św. Maksymiliana na osiedlu młodzież naszego dekanatu na uwielbienie z bł. Carlem Acutisem, o godz. 19.00 – konferencja, o 19.30 – adoracja z uwielbieniem”. W ramach spotkania formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania udamy się na to nabożeństwo. Tego dnia uczniów klasy VIII zapraszamy do kościoła na godz. 18.30, następnie pojedziemy do Oświęcimia. Parafia zapewnia transport na miejsce i powrót. Planowany powrót około 20.30.

W niedzielę 28 kwietnia o godz. 16.00 w kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu pt.: „Dźwięk wolności” poruszający problem związany z handlem ludźmi. Więcej w gazetce.

Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymce do Medjugorie prosimy o wpłatę drugiej części należności za wyjazd – 550zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji z przeznaczeniem na prowadzenie remontów w naszej parafii. Zostało złożone 15.100zł. Celem zbiórki było zakupienie mebli i wyposażenia do wyremontowanej kuchni na plebanii.