Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 9 V – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • We wtorek, 10 V – wspomnienie św. Jana z Avili, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W sobotę 14 V – święto św. Macieja, apostoła.
  • W niedzielę 15 V – Rocznica I Komunii Świętej obchodzona na Mszy Świętej o godz. 12.00. Próba dla dzieci w kościele w piątek 13 V o godz. 18.45.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela  Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii. W przedsionku można zabrać foldery dla zainteresowanych drogą kapłańska a w gablotce umieszczone są informacje dla kandydatów do kapłaństwa.

Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Ks. Artur przygotował do przyjęcia tego sakramentu 25 dzieci. Rodzicom kandydatów do bierzmowania oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych jeszcze raz serdecznie dziękujemy za piękny dar ołtarza jakim jest nowa monstrancja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku rozpoczyna się Biały Tydzień w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami do udziału w tym dziękczynieniu. Każdy dzień ma swój własny wymiar i przesłanie. Program w gazetce.

Nabożeństwa majowe przed każdą Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30. W środę 11. V po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce obok dzwonnicy w Brzezince. W czwartek 12. V o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce Matki Bożej obok Placu Zabaw w Pławach.

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały i uczestniczyły w przygotowaniach do Uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Podziękowania w gazetce.

W przyszłą niedzielę 15 V odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można tradycyjnie składać do urny lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Nadal zbieramy na opał a także na częściową spłatę zadłużenia wynikającego z prowadzonych remontów. Otrzymaliśmy wsparcie od państwa na poczet utrzymania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy w kwocie 7720zł. W tym momencie mieszka u nas 16 osób. Złożyliśmy też wniosek o kolejne dofinansowanie.