1. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 17 III wspomnienie św. Patryka
  • w czwartek 18 III wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego
  • w piątek 19 III Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o ochronę życia. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po każdej Mszy Świętej w roku Świętego Józefa będzie odmawiana modlitwa przez jego wstawiennictwo za rodziny naszej parafii i o oddalenie epidemii, a 19-tego każdego miesiąca będzie sprawowana Msza Święta wotywna o św. Józefie.

2. Przypominamy, że Msza Święta w sobotę o 18.00 jest sprawowana z formularza niedzielnego. Dodatkowo na czas zagrożenia epidemią została wprowadzona dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 11.00.

3. Tradycyjne Gorzkie Żale w niedzielę o 15.45 a Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Dziękujemy naszej scholii parafialnej za piękne poprowadzenie nabożeństwa.

4. Bardzo dziękujemy ks. prof. Damianowi Wąskowi za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych opartych na pytaniach dotyczących fundamentów naszej wiary. Zachęcamy także do udziału w rekolekcjach internetowych. Na stronie naszej parafii oraz na stronie diecezji można znaleźć ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

5. W przyszłą niedziele Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał baranki paschalne z których całkowity dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne w naszej parafii.

6. Serdecznie dziękuję grupie, która przygotowuje dekorację świąteczną za spotkanie oraz za pomoc w porządkowaniu pomieszczeń nad zakrystią. Dziękuję panu Adamowi Sowie za pomalowanie betonowej podłogi specjalną farbą a panu Jerzemu Pająkowi za prace związane z elektryką.

7. Trwa remont toalet, korytarza i sali w pomieszczeniu dawnej biblioteki. W tym tygodniu zostały ułożone płytki na ziemi i cokoliki. Sala została też wymalowana. Prawie jest już gotowe oświetlenie. Trwają rozmowy dotyczące przeznaczenia tej sali. Z pewnością w najbliższym czasie powróci tam konfesjonał, abyśmy mieli odpowiednie miejsce do sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy do składania propozycji dotyczącej wykorzystania tej sali.

8. Zbieramy dzisiaj ofiary na Księgę Fundacji. Ze względu na epidemię ofiary można składać do urny albo przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które umożliwiają prowadzenie tych wszystkich remontów.

9. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele. To wyraz naszej miłości i szacunku wobec innych.

10. W gablotce znajdują się informacje dotyczące zorganizowanych i indywidualnych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych.

11. Ks. Andrzej Muszala – ceniony bioetyk oraz nauczyciel modlitwy w ciszy, wygłosi 16 marca w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO MODLITWY”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę można też wysłuchać online.