Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę, 31 I – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Jest on patronem miasta Oświęcim.
  • w czwartek, 01 II – pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 wotywna O Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Adoracja w ciszy od godz. 17.00.
  • w piątek, 02 II – Święto Ofiarowania Pańskiego. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy wszystkie osoby konsekrowane. To także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00. Błogosławieństwo świec i książeczek dla uczniów klasy III.
  • w sobotę, 03 II – wspomnienie św. Błażeja, bp i męczennika patrona od chorób gardła. Po Mszy porannej o godz. 6.30 błogosławieństwo.

Każdego dnia w ciągu roku jedna z parafii naszej diecezji przeżywa dzień Adoracji Wieczystej. Dzisiaj w naszej parafii przypada ten dzień. Po Mszach świętych o godz. 8.00;10.00; 12.00 będzie adoracja.

Wracamy do tradycyjnego porządku odprawianych Mszy świętych w dni powszednie o 6.30 i o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 16.30 do 17.30 oraz w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

Wszystkim kandydatom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania oraz osobom odprawiającym pierwsze piątki miesiąca przypominamy o spowiedzi, która będzie od 17.00 do 18.00. Przypominamy też, że warunkiem wypełnienia I piątku miesiąca jest przyjęcie komunii świętej w tym dniu, a wiec udział we Mszy świętej.

W piątek 2 II na Mszę św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Zostaną poświęcone świece i książeczki.

Także w piątek 02 II po Mszy wieczornej zapraszamy do pomocy
w demontażu dekoracji świątecznej.

Przypominamy, że w dniach od 10 – 18 czerwca 2024 organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorie. Więcej w gazetce.

W środę  31 I z racji wspomnienia św. Jana Bosko Salezjanie zapraszają na koncert chrześcijański o godz. 17.00 do sali teatralnej i Mszę Świętą w intencji mieszkańców Oświęcimia o godz. 18.30 do sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane w czasie kolędy. Z ofiar składanych kapłanowi część jest przeznaczana na parafię, Kurię oraz na Misje, Seminarium, Dom Samotnej Matki, Dom Księży Emerytów. Natomiast ofiary składane w czasie kolędy ministrantom w całości są poznaczone tylko dla nich.