W niedzielne popołudnie, Orkiestra Dęta „Silenzio” z Woli zaprosiła nas do wspólnego kolędowania. Podczas wspaniałego koncertu mogliśmy usłyszeć kilkanaście utworów. Artyści przede wszystkim zaprezentowali nam kilka kolęd w ciekawych aranżacjach. Druga część koncertu to utwory bardziej karnawałowe, dzięki którym chyba każdy z nas, aż rwał się do tańca. Na koniec orkiestra uraczyła nas cudownym wykonaniem „Marsza Radetzkiego” Johanna Straussa – to już podróż w przestrzeni i czasie, bo poczuliśmy się jak na koncercie noworocznym w Królewskiej Filharmonii Wiedeńskiej. Kto nie był, niech żałuje.

Kilka słów o orkiestrze:

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli założona została w 1998 roku. Od lutego 2011 roku Orkiestra Dęta działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli, a obowiązki
kapelmistrza pełni Piotr Olearczyk. W styczniu 2015 roku orkiestra przyjęła nazwę Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio”. Obecnie w zespole jest ok. 45 osób grających na instrumentach dętych oraz perkusji Zespół współpracuje z wokalistami, co urozmaica wykonania i pozwala na poszerzanie repertuaru. Próby orkiestry odbywają się dwa razy w tygodniu w Domu Kultury w Woli. Orkiestra poza działalnością koncertową nieustannie edukuje młodzież, która uczy się grać na instrumentach pod okiem trzech instruktorów oraz uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez jednych z najlepszych muzyków w Polsce. W szerokim repertuarze posiada typową muzykę orkiestrową ale także aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej oraz klasycznej. Koncerty orkiestry są różnorodne, dostosowane do okazji oraz tematu wydarzenia dzięki czemu spotykają się z pozytywnym odbiorem i wywołują u publiczności wiele emocji. Tradycją orkiestry są Rychwalskie Impresje Muzyczne, w których orkiestra bierze udział od ośmiu lat. Orkiestra bierze również udział w przeglądach orkiestr w regionie oraz na terenie całej Polski.

Najważniejsze osiągnięcia orkiestry:

  • Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr ” Złota Trąbka” – 2021
  • I miejsce w kategorii Koncert Estradowy na 45. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu – 2017
  • wydanie płyty z utworami instrumentalnymi – 2017 r.,
  • Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr ” Złota Trąbka”, 05.06.2016 r.,
  • Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr „Złota Trąbka”, 06-07.06.2015r