Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 22 XI – wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji pana organisty i naszej scholii parafialnej
  • wtorek, 23 XI – wspomnienie św. Klemensa
  • środa, 24 XI – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego
  • czwartek, 25 XI – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandyjskiej

Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza Uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Prośby i podziękowania można napisać na karteczkach i złożyć do skarbon u szczytu schodów.

W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek na Mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich. Rozpoczynamy próby przed Uroczystością Bierzmowania.

Również w piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie formacyjne członków parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji. Zostało złożone 10.300zł. Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy wyremontować 2 mieszkania w wieży kościoła. Jedno mieszkanie dwu pokojowe a drugie jednopokojowe, każde z własną łazienką, ale z wspólną kuchnią.  Chcemy, aby te mieszkania służyły mieszkańcom naszej parafii, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji. To wyraz naszego wspólnego miłosierdzia wyrażanego nie tylko modlitwą i słowem wsparcia, ale również konkretnym czynem miłosiernym. W tym tygodniu nadal trwały prace związane z wymianą instalacji grzewczej oraz z doprowadzeniem wody. Niestety musimy też wymienić całą instalację elektryczną. Prace w łazience zaczynamy praktycznie od zera, ale są już widoczne postępy. Trwa malowanie dwóch pokoi.