Dzisiejsza Niedziela zgodnie z prośbą Jezusa objawioną św. siostrze Faustynie jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją także odmawiali wspólnie w naszym kościele. Po jej zakończeniu będzie można przyjąć komunię świętą.

Każdy wierny może uzyskać odpust zupełny w dniu dzisiejszym (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:

• wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;

• wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich);

• biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

1.     Msze Święte w niedziele do końca kwietnia o 8.00; 10.00; 11.00;1 2.00; 16.30. Możliwość przyjęcia komunii świętej dla osób uczestniczących we Mszy Świętej przez transmisję o 13.15 oraz w dzisiejszą niedzielę wyjątkowo także po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że Msza Święta w sobotę o godz. 18.00 odprawiana jest z formularza niedzielnego.

2.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do oglądania transmisji Mszy Świętej o godz. 7.00 z Łagiewnik, albo z Częstochowy o godz. 11.00. Przed Mszami w niedziele będziemy uroczyście wnosili nowy Ewangeliarz podarowany przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych za który jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Także w naszej parafii chcemy w tym dniu przeczytać całą ewangelię według św. Marka. Serdecznie zapraszamy 16 rodzin do przeczytania po jednym rozdziale z tej ewangelii we własnym domu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, bądź telefonicznie do ks. Proboszcza lub ks. Artura.

3.     Z całego serca dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne oraz za miłe słowa dotyczące przygotowania liturgii Triduum Paschalnego oraz dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. To owoc pracy bardzo wielu osób. Nasze wspólne zaangażowanie niech będzie zawsze na chwałę Bożą.

4.     Serdecznie dziękujemy panu Franciszkowi Miodowiczowi oraz panu Stanisławowi Śreniawskiemu  i Krzysztofowi Rysiowi za pomoc w porządkowaniu po remoncie oraz za częściowe posprzątanie piwnicy i przygotowywanie do wywozu śmieci wielkogabarytowych. Dziękujemy także panu Krzysztofowi Harmacie oraz panu Janowi Klekotowi za wywiezienie gruzu i popiołu po zimie.

6.     W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na Księgę Fundacji. Serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary przez przelewy i do urny w kościele.  Dzięki waszej ofiarności wiele mogliśmy już wyremontować. Pracy jest wciąż wiele. Teraz chcemy jednak trochę spłacić zadłużenie wobec wykonawców i przymierzamy się do zakupu węgla.

7.     Serdecznie dziękujemy naszym palaczom: panu Franciszkowi i panu Andrzejowi za pół roku palenia w piecu.

8. XIX Dni Kolbiańskie. Już po raz 19. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego i Franciszkanie z Harmęż organizują Dni Kolbiańskie, na które zapraszają w sobotę 17 kwietnia 2021 r. Z racji epidemii odbędą się one online na kanałach Youtube i Facebook. Tematem tegorocznego spotkania będzie: „Kolbe, Wyszyński, Wojtyła – Patroni naszych trudnych czasów”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.