Tłum witający Chrystusa wjeżdżającego triumfalnie do Jerozolimy wołał „Hosanna!”, co dosłownie znaczy „zbaw, wyratuj” i słał przed nim gałązki palmowe i płaszcze. Nasze tradycyjnie przygotowywane na VI Niedzielę Wielkiego Postu palmy są wyrazem przyjęcia Jezusa jako naszego Króla, który jest ponad wszystkimi ograniczeniami i trudnościami. W trudnym czasie epidemii, gdy ze względów obostrzeń w liturgii uczestniczy się głównie przez transmisje telewizyjne czy internetowe wierni zachęcani są, by pozostali w domach ale – na ile to możliwe – nie rezygnowali z tradycji przypisanych do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Zapraszamy do wysyłania zdjęć z tradycyjnymi palmami na pocztę naszej parafii: kancelaria@parafiabrzezinka.pl, z których stworzymy małą galerię naszych brzezińskich palm. Przy tej okazji prosimy też o jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji medyków zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. W ten sposób utworzymy swoistą „Margaretkę dla Medyka”.

Dziękujemy za Waszą modlitwę w łączności z całą Wspólnotą parafialną. Ze swojej strony także zapewniamy Was wszystkich o naszej codziennej modlitwie za cała naszą Parafię. Prosimy Miłosiernego Pana, naszego Króla, aby ochronił nasze Rodziny przed nieszczęściem, które dotyka cały świat. Każdego dnia, stając przed ołtarzem chrystusowym, powierzamy Was opiece naszej Pani i Królowej, Maryi.