Z kalendarza liturgicznego:

 • W poniedziałek 24 V – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek u szczytu schodów na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej Lipniku.
 • W środę 26 V – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się za nasze kochane mamy, dla żyjących o Boże błogosławieństwo i zdrowie a dla zmarłych o łaskę nieba.
 • W czwartek 27 V – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego  i Wiecznego Kapłana.
 •  W sobotę 22 V – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu o godz. 10.00 w katedrze w Bielsku Białej Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń prezbiteratu.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 1. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 a w niedziele o 16.00. Zapraszamy także na majówkę w poniedziałek 24 maja o 19.00 przy kapliczce-grocie Matki Bożej z Lourdes na ul. Spacerowej w Babicach.
 2. Pragniemy zaprosić do przygotowań i udziału w procesji Bożego Ciała. Chcemy, aby odbywały się one cyklicznie: 2 razy w Brzezince i 1 raz w Pławach. Najbliższa precesja Bożego Ciała odbędzie się 3 czerwca. W Kościele będą tego dnia sprawowane Msze Święte o 8.00; 12.00; 16.30. Natomiast o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą na Pławach pod wiatą. Bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy oraz o przystrojenie trasy procesji z Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń z Brzezinki i Pław w strojach regionalnych, Strażaków z Brzezinki prosimy o zabezpieczenie trasy procesji, Górników prosimy o niesienie baldachimu, zapraszamy Róże Różańcowe, aby wokół Najświętszego Sakramentu niosły 6 gromnic, które zakupimy oraz dzieci do sypania kwiatów. Mamy świadomość, że czasu jest bardzo mało i że jest to coś zupełnie nowego. Jednak w ten sposób pragniemy podkreślić jedność naszej wspólnoty parafialnej, która obejmuje wszystkich mieszkańców Brzezinki, Pław i części Babic oraz wszystkich pielgrzymów i szanownych gości z których obecności bardzo się cieszymy. W razie deszczu procesja będzie odwołana a Msza Święta odbędzie się w kościele o 10.00.
 3. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie kandydatów za szkół średnich do bierzmowania. Pragniemy również poinformować, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 17 czerwca o godz. 16.00. Udzieli go ks. Bp. Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Przystąpią do niego osoby, które w tamtym roku ukończyły szkołę podstawową oraz osoby dorosłe. Wszystkich dorosłych zainteresowanych przyjęciem sakramentu bierzmowania zapraszamy na to spotkanie. nr. tel. Ks. Proboszcza 660840175.
 4. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00; wszystkich ministrantów o 10.30 a kandydatów na lektorów o 11.00.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na koncert z okazji 100 -lecia urodzin św. Jana Pawła II  w wykonaniu naszej scholii parafialnej wraz z przyjaciółmi.
 6. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji. Bardzo dużo rodzin i osób naszej parafii (141) złożyło 11860zł. W ten sposób mamy możliwość zapłacenia za opał na zimę. Za materiał na rynny spustowe zapłaciliśmy 3650zł. Za wykonaną pracę zapłacimy po zakończonym malowaniu daszków i wykonaniu okuć wokół kominów. Dziękujemy za prace porządkowe wokół kościoła. Została zakupiona nowa kosiarka dla parafii oraz kosa spalinowa.