Parafia Brzezinka

Służba przy ołtarzu Chrystusa jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem, ale z drugiej strony jest również wielkim obowiązkiem ministranta, a często również i ich rodziców. To oni bezpośrednio pomagają w liturgii, spełniając różne zadania.

24 listopada 2019 roku. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 wspólnota parafialna przeżywała radosną uroczystość. Jeden z kandydatów został przyjęty do grona ministrantów. Uczestniczył on w zbiórkach formacyjnych, ucząc się postaw i zadań ministranta przy ołtarzu Chrystusa. Uczył się czym jest Eucharystia i posługa którą miał podjąć, by lepiej i głębiej przeżywać na co dzień tę największą tajemnice wiary. Nowego ministranta do Liturgicznej Służby Ołtarza włączył i pobłogosławił ks. Artur, który życzył mu wytrwałości i niegasnącej gorliwości w służbie przy ołtarzu. Rodzicom wszystkich ministrantów podziękował za ich pomoc w formacji, codzienną troskę i przykład żywej wiary każdego dnia.