W sobotni poranek grupa pielgrzymów z naszej parafii wyruszyła na pielgrzymi szlak. Celem podjętego trudu była spotkanie z dwoma Wielkimi Polakami, którzy żyli tak blisko nas. Święta siostra Faustyna oraz św. Jana Paweł II to osoby, o których słyszał każdy z nas. W niedalekich Łagiewnikach pod Krakowem znajdują się dwa sanktuaria, w których Ci święci odbierają dziś cześć za swoje życie wypełnione modlitwą, pracą dla drugiego człowieka i miłość ponad wszystko do Boga.

Pielgrzymi na czele z księdzem Proboszczem uczestniczyli w Eucharystii w kaplicy św. Siostry Faustyny. Zawierzyli siebie, swoje rodziny, całą naszą parafie oraz intencje skrywane głęboko w sercu – niejednokrotnie bardzo trudne Bożemu Miłosierdziu. Wysłuchali także historii tych dwóch miejsc, podziwiając staranność i wykonania np. mozaik w kościele św. Jana Pawła II. Na pątniczym szlaku oczywiście nie zabrakło czasu na kawę i coś słodkiego. Chętni i odważni podziwiali Kraków i okolice z prawie 50 metrów nad ziemią.

Wszystkim uczestnikom życzymy, aby trud pielgrzymi przyniósł obfite owoce Bożego miłosierdzia w ich sercach.