W dniach od 3 do 6 marca w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadził je ks. dr Łukasz Piórkowski – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Każdy dzień naszych tegorocznych zmagań duchowych miał swój konkretny temat:

• Niedziela: Jak być chrześcijaninem we współczesnym świecie
  • Poniedziałek: Wiara – życie pełne sensu
  • Wtorek: Nadzieja – życie pełne zaangażowania
  • Środa: Miłość – życie pełne wartości

Uczniowie szkoły podstawowej oprócz rozwijania swojego duch, mogli razem z naszym gościem odkryć jak prawa fizyki, prawa przyrody mogą pomóc nam zrozumieć jak Pan Bóg działa w naszym życiu, jeśli mu na to pozwolimy. Każdego dnia kolejna z cnót: wiara, nadzieja i miłość odkrywała przed nimi swoje ukryte „moce”, które możemy zastosować w codzienności.

Z całego serca dziękujemy Księdzu Łukaszowi za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji oraz wszystkim, którzy poświęcili czas, aby podjąć kolejny raz próbę zmierzenia się ze swoimi słabościami i w ten sposób przygotować serce na czas świąt wielkanocnych.