W świętą noc Narodzenia Pańskiego zgromadziliśmy się jako jedna wielka rodzina parafialna, aby wspominać pierwsze przyjście Chrystusa na Ziemię. Uroczystej liturgii przewodniczył Ksiądz Proboszcz Sławomir, a homilię wygłosił Ksiądz dr hab. Damian Wąsek. Zwracając się do nas, zgormadzonych na Mszy Świętej pasterskiej, poprosił, abyśmy wsłuchali się w ten delikatny głos dziecka, które próbuje nam coś powiedzieć, do naszego serca. „Dobrze, że tutaj jesteś (…), który każdego dnia starasz się żyć wg moich przykazań. Dobrze, że tutaj jesteś (…) chociaż dziś ciężko ci się cieszyć, bo przeżywasz smutek śmierci, kogoś bliskiego. Dobrze, że tutaj jesteś (…) chociaż, nie wszystko wychodzi ci w życiu tak jak być powinno. Dobrze, że tutaj jesteś (…) choć w twoim sercu rodzi się niepewność wiary w Boga i Jego Kościół. A do ciebie co Jezus Mówi? może dziękuję, a może czekam?! Posłuchaj