We wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, grupa około 50 osób wyruszyła na pielgrzymi szlak. Miejscem docelowym było Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu. Po drodze przystanek u naszej Królowej czyli w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie uczestnicy wyjazdu wzięli udział we Mszy Świętej przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny.
Sam Licheń, pielgrzymi rozpoczęli od odwiedzenia „Lasku Grąblińskim” w którym miały miejsce objawienia Matki Bożej. Pierwszy, intensywny dzień zakończyła modlitwa Apelu Jasnogórskiego w bazylice.
Dzień drugi to zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem i Msza święta, dla chętnych Droga krzyżowa dróżkami na Golgotę.
W drodze powrotnej do domu jeszcze jedno niezwykłe miejsce – Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa – tam, jeszcze raz powierzyliśmy nasze intencje przemożnemu orędownictwu Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Ilu pątników tyle intencji, które zabrali w swoich sercach, aby przedstawiać je dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Józefa. Nie zabrakło modlitwy za chorych i cierpiących zwłaszcza z naszej parafii. Pielgrzymi modlili się także za dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej jak i za młodzież, która za kilka dni przystąpi do sakramentu bierzmowania. Szczególną intencją była modlitwa za wszystkie rodziny, które tworzą naszą wielką Wspólnotę parafialną jak i w intencji osób samotnych. Poniżej krótka fotorelacja z wyjazdu. Dziękujemy pielgrzymom, którzy podzielili się z nami pamiątkowymi fotografiami.

Częstochowa

Licheń