Pomimo ulewnie padającego deszczu w piątkowy poranek 17 września grupa około 50 osób z księdzem Proboszczem Sławomirem na czele udała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymi po dotarciu na miejsce modlili się nabożeństwem Drogi Krzyżowej w krużgankach bazyliki. Centralnym punktem wyjazdu była Eucharystia sprawowana w kaplicy cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pątnicy przez wstawiennictwo Bogurodzicy, dziękowali dobremu Bogu za otrzymane łaski i modlili się w swoich osobistych i parafialnych intencjach. W sposób szczególny modlili się za wszystkie rodziny naszej parafii a zwłaszcza dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny. Polecali Bogu także młodzież, która od października rozpocznie nowy rok akademicki. Nie zabrakło również czasu na wspólną kawę i małe „co nie co”. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za modlitwę i obecność.