W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii w sobotę przed południem około 100 osób uczestniczyło w specjalnej Mszy świętej z obrzędem namaszczenia chorych. W homilii ks. Proboszcz zauważył, że nawet najwięksi święci Kościoła, jak św. Faustyna, Ojciec Pio czy św. Franciszek przeżywali fizyczne cierpienie, które ich uszlachetniało, sprawiało, że dzięki tej „mistyce” cierpienia, jeszcze bardziej otwierali się na sprawy Boże. Zwrócił nasza uwagę, że często w domu chory i cierpiący są nie zrozumiani, a wynika to z czysto ludzkiej ułomności. Często brakuje nam słów żeby wesprzeć, pocieszyć – za co z serca przepraszamy. Po Mszy świętej spotkaliśmy się jeszcze przy wspólnym stole. Róże Różańcowe oraz Akcja Katolicka niezawodnie pamiętali o życzeniach urodzinowych dla Księdza Proboszcza. Dziękujemy Paniom z KGW Brzezinka i KGW Pławy za przygotowanie poczęstunku. Jeden z lektorów z okazji „Tłustego Czwartku” podarował pączki dla Wszystkich chorych, za co serdecznie dziękujemy. I zapraszamy znów za rok.