W dniu dzisiejszym w naszej Ojczyźnie obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla naszej Wspólnoty parafialnej jest to podwójne święto z racji przeżywanej tego dnia Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która patronuje naszej świątyni. To przed obliczem Naszej Królowej, każdego dnia przedstawiamy Panu Bogu nasze intencji.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. prof. Damian Wąsek z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Motywem przewodnim skierowanego do nas Słowa był cud dokonany przez Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej. Kaznodzieja zwrócił naszą uwagę na postawę Maryi podczas tamtej uroczystości. Po pierwsze Matka Najświętsza jest tą, która zauważa potrzeby drugiego człowieka i wychodzi z inicjatywą, pragnie przyjść z pomocą. Po drugie Maryja, choć wcześniej nie widziała cudu dokonanego przez Jej Syna, jak zanotował autor Ewangelii, to jednak wierzyła że taki może się wydarzyć. Po raz kolejny Bogurodzica jest naszą nauczycielką, bo i my winniśmy w życiu kierować się takim podejściem. Na koniec ks. Profesor zauważył, że strażacy, którzy obchodzili dzisiaj swoje święto są dobrym przykładem wypełniania wskazań Maryi, ponieważ zawsze chętni są do niesienia pomocy innym i zawsze jest w nich wiara w „cud sukcesu, zwycięstwa”.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim za udział w naszym święcie.
Dziękujemy Kapłanom z naszego dekanatu za wspólną modlitwę przy ołtarzu.
Dziękujemy pocztom sztandarowym: strażackiemu i górniczemu. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskiej w Brzezince.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Pławach.
Dziękujemy Różom Różańcowym.
Dziękujemy Strażakom za zaangażowanie w liturgię oraz zabezpieczanie ulicy w trakcie procesji.
Dziękujemy Górnikom.
Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza za wzorową asystę.
Dziękujmy Scholii parafialnej.
I wszystkim mieszkańcom i gościom za obecność i modlitwę.