Drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego to w liturgii Kościoła wspomnienie pierwszego męczennika za wiarę w Jezusa – św. Szczepana. Podczas uroczystej Mszy świętej o godzinie 12.00 tradycyjnie poświęciliśmy owies, który służy zwierzętom za pokarm i lekarstwo. Także podczas tej Eucharystii rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą szopkę w naszej parafii. W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić Panią Barbarę Żydek, które od kilku tygodni ręcznie wykonywała bohaterów, szopki ustawionej w naszej świątyni. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ogrom pracy włożony w stworzenie tej niezwykłej Groty Betlejemskiej – to jednocześnie nasza forma upamiętnienia pierwszej szopki, którą zbudował w Greccio św. Franciszek, 800 lat temu.