Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince

W niedzielę 3 listopada o godzinie 14 spod Bramy śmierci byłego obozu zagłady KL Auschwitz – Birkenau w Brzezince wyruszyła Tradycyjna Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów, wszystkich systemów totalitarnych. Wierni przeszli prawie 3 km trasę. Nabożeństwo zakończyła Msza święta w naszym kościele parafialnym. Tradycja odprawiania nabożeństwa Drogi krzyżowej na terenie byłego obozu sięga czasów wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Nabożeństwo pokutne odbywa się co roku w niedzielę po liturgicznym wspomnieniu Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tegoroczne nabożeństwo zgromadziło około 3 tysięcy wiernych z terenu naszej diecezji. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego nabożeństwa oraz uczestnikom wspólnej modlitwy.