Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

➢   w poniedziałek 2 XI,  Wszystkich Wiernych Zmarłych.

➢   we wtorek 3 XI, wspomnienie świętego Marcina.

➢   w środę 4 XI, wspomnienie świętego Karola Boromeusza.

  1. Nadal odwołane są spotkania wszystkich grup duszpasterskich. Natomiast my księża wyrażamy gotowość jeśli możemy pomóc osobom na kwarantannie bądź zarażonym w zrobieniu zakupów, czy w wykupieniu lekarstw.
  2. Msze Święte 2 XI o 7.00; 9.00; 16.30; 18.00. Ponieważ nie będzie procesji z wypominkami na cmentarzu parafialnym i komunalnym to zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych z wypominkami jednorazowymi o 16.00 i 17.30. Będziemy modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  3. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy także modlili się codziennie do 8 XI przed Msza Świętą wieczorną od godz. 17.30.
  4. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za zmarłych. Można sobie wybrać dowolne 8 dni w tym miesiącu. Konieczne jest przyjęcie komunii świętej, brak przywiązania do grzechu, nawiedzenie cmentarza (osoby starsze są zwolnione z tego wymagania) i modlitwa w intencjach papieża. (szczegóły na naszej stronie parafialnej)
  5. Przed nami I piątek miesiąca 6 XI. Możliwość spowiedzi świętej od godz. 17.30. Ze względów obostrzeń epidemicznych nie pojedziemy do chorych.
  6. Tak jak informowaliśmy wcześniej, ze względów epidemicznych,  nie będzie Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów na terenie Muzeum KL Auschwitz – Birkenau. Jednak zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Drodze Krzyżowej w naszym kościele w  niedzielę 8 XI o godz. 15.00. W ten sposób pragniemy podtrzymać tę piękną wieloletnią tradycję.
  7. 8 XI w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie udzielany w sposób uroczysty sakrament chrztu świętego. Prosimy o obecność na pouczeniu przedchrzcielnym w sobotę 7 XI o godz. 19.00 w kościele. Jednocześnie informujemy, że w czasie epidemii sakrament chrztu świętego może być udzielony po każdej Mszy Świętej w niedzielę.
  8. 10.  W ostatnim czasie zmarła pani Genowefa Domżał. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.