Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 29 IV – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Środa 01 V – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Do chorych, przed pierwszym piątkiem ks. proboszcz pojedzie w tym dniu od godz. 9.00. Chorych i starszych prosimy zgłaszać w zakrystii.  Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji naszego pana organisty Józefa.
  • Czwartek 02 V – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Adoracja w ciszy od godz. 17.00.
  • Piątek 03 V – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Msze Święte tak jak w niedzielę: godz. 8.00; godz. 10.00; godz. 12.00 – Suma Odpustowa; godz. 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.
  • Sobota 04 V – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

Od środy 1 V rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

Już 3 V w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczysta Suma o godz. 12.00. Na Sumie w sposób szczególny będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Strażaków z Brzezinki z okazji święta patrona św. Floriana. Na Sumę i procesję wokół kościoła (jeśli tylko będzie ładna pogoda) serdecznie zapraszamy całą Służbę Liturgiczną oraz naszą Scholę Parafialną. Zapraszamy poczty sztandarowe Strażaków i Górników. Prosimy Strażaków o niesienie baldachimu i krzyża procesyjnego. Serdecznie zapraszamy panie z KGW Brzezinka i Pławy w pięknych strojach regionalnych. Prosimy Róże Różańcowe i Akcje Katolicką o niesienie Różańca i feretronu z Matką Bożą. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Bardzo serdecznie proszę KGW Brzezinka i Pławy o przygotowanie obiadu odpustowego.

W niedzielę 5 V po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę maja, czyli 12 V o godz. 12.00. Przed Uroczystością odbędą się obowiązkowe próby liturgiczne: 7 maja o godz. 18.30 i 10 maja godz. 18.45. Pierwsza spowiedź święta 11 maja w sobotę o godz. 9.00.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie. Zapisy w zakrystii.

Prace remontowe dotyczące kuchni, jadalni i 3 innych pomieszczeń na plebanii dobiegają końca. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomagali przy prowadzonym od końca listopada remoncie oraz wszystkim ofiarodawcom. Na stronie internetowej możemy zobaczyć obszerną fotorelację z tych prac. W sobotę z naszej kuchni korzystali ministranci i lektorzy. W mijającym tygodniu trwały też prace porządkowe wokół kościoła. Zostało usunięte zbędne ogrodzenie i zwiększyła się przestrzeń wokół kościoła. Więcej w gazetce.