Z kalendarza liturgicznego:

  •  niedziela, 17 III – V niedziela Wielkiego Postu jest nazywana także Niedzielą Ciemną.
  • poniedziałek, 18 III – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła.
  • wtorek, 19 III Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

piątek, 22 III – Droga Krzyżowa o godz. 17.30 prowadzona przez Akcję Katolicką. Tak jak zapowiadaliśmy w tym dniu ulicami naszego miasta Oświęcimia przejdzie Droga Krzyżowa, w tym roku rozpoczniemy ją w parafii św. Józefa na Zasolu Mszą św. o godz. 18.00, następnie około 19.00 wyruszymy ulicami miasta do Parafii św. Maksymiliana na osiedlu Chemików. Serdecznie zapraszamy do udziału, który będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. W tym dniu odbędzie się także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji na plakatach.

niedziela,  24 III – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. O godz. 12.00 zgromadźmy się z palmami w lasku koło parkingu. Po poświęceniu palm uroczyście przejdziemy w procesji do kościoła. W razie deszczu gromadzimy się w przedsionku kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy do konkursu w dwóch kategoriach: na najwyższą i najpiękniejszą palmę. W tym dniu w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali  o godz. 17.15 będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkie składane ofiary już teraz serdecznie dziękujemy. W tym dniu nasza Schola będzie rozprowadzała palmy wielkanocne. Całkowity dochód przeznaczony jest dla Scholii. Zespół Charytatywny prosimy o rozprowadzanie świec na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzebujących z naszej parafii.

Po Apelu Jasnogórskim jest odmawiana Nowenna, czyli modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpoczęła się 16 marca, a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Aby dołączyć do nowenny, należy każdego dnia, rozpoczynając od 16 marca, odczytać intencję na dany dzień oraz odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Intencje Nowenny w intencji Ojczyzny:

Dzień 2 – 17 marca (niedziela) Módlmy się o pojednanie narodowe,    mądrość dla rządzących i solidarność społeczną.

Dzień 3 – 18 marca (poniedziałek) Módlmy się o zachowanie pokoju
 i bezpieczną przyszłość dla Polski.

 Dzień 4 – 19 marca (wtorek) Módlmy się o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz trwałość rodzin.

 Dzień 5 – 20 marca (środa) Módlmy się o siłę i odwagę dla młodych
  w   odkrywaniu wiary i życiowego powołania.

Dzień 6 – 21 marca (czwartek) Módlmy się o światło dla nas jako narodu, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny.

Dzień 7 – 22 marca (piątek) Módlmy się o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych.

Dzień 8 – 23 marca (sobota) Módlmy się o szacunek i język dialogu
w przestrzeni publicznej.

 Dzień 9 – 24 marca (niedziela) Módlmy się o pełną ochronę prawną   życia dzieci nienarodzonych.

Trwają prace remontowe na plebanii. Został zakończony generalny remont jadalni. Pomieszczenie zostało gruntownie odnowione i wyposażone w nowe krzesła, stół i meble. Całość wygląda bardzo dobrze i elegancko. Trwa remont kuchni. Główne prace zostały już ukończone. Został wyburzony stary piec kaflowy ( w piwnicy mamy jeszcze jeden, ale on pozostanie na wypadek gdyby nam zabronili używać gazu), zostały ułożone płytki, nowe parapety i podwieszany sufit. W większości pomieszczeń na parterze zostały zamontowane rolety. Przed nami jeszcze zadanie wyposażenia kuchni w meble i sprzęt AGD. W czasie ostatnie zbiórki na Księgę Fundacji zostało złożone aż 16.200zł. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.