Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek, 05 II – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  • we wtorek, 06 II – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  • w sobotę, 10 II – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • w niedzielę 11 II – przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Z racji Światowego Dnia Chorego zapraszamy już w sobotę 10 lutego na Mszę św. o godz. 10.00 wszystkich chorych i cierpiących. Wszyscy chorzy otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Tradycyjnie prosimy panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Brzezince i na Pławach o przygotowanie poczęstunku. Serdecznie zapraszamy. Także nasz dekanat organizuje pielgrzymkę chorych do Kęt. Więcej informacji w gazetce.

Dzisiaj w niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę 11 II zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych o godz. 11.30. Temat: „Niezwykła łaska Sakramentu Namaszczenia Chorych”.

Z całego serca dziękujemy Różom Różańcowym oraz przedstawicielom Akcji Katolickiej za poprowadzenie modlitwy w czasie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która miała miejsce w ostatnią niedzielę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim chętnym, którzy pomagali w usunięciu naszej pięknej świątecznej dekoracji w kościele. Przy ołtarzu pojawiły się krzesła dla naszej Służby Liturgicznej.

W przyszłą niedzielę 11 II odbędzie się tradycyjna zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary będzie można składać w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526  Celem zbiorki jest remont kuchni i jadalni prowadzony na plebanii. Prace postępują bardzo dobrze. Rozpoczynamy malowanie jadalni. Na początek marca zaplanowane jest cyklinowanie parkietu. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.

W gablotce informacje ZUS o świadczeniu dla osób z niepełnosprawnością. Od 1 stycznia 2024 weszły nowe przepisy. Jest tam informacja kto ma prawo do tego świadczenia oraz co należy zrobić, aby je otrzymać.