Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 14 II – przypada Środa Popielcowa. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30; 8.00; 18.00 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem.. To także Dzień Modlitwy o pokój na Ukrainie. Składka przeznaczona na pomoc dla Ukrainy. Jednocześnie w tym roku jest to Dzień Zakochanych z racji wspomnienia św. Walentego. Wszystkim zakochanym i niezakochanym też, życzymy pięknej Miłości, która czerpie ze źródła, którym jest Bóg. Bóg jest Miłością.
  • w piątek, 16 II – III piątek miesiąca. Modlimy się w sposób szczególny do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

Za tydzień w niedzielę 18 II – I Niedziela Wielkiego Postu. Kazania w naszej parafii wygłosi ks. Mirosław Kosiec – Salezjanin. Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił nasz wikariusz ks. Artur Micorek.

Z całego serca dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich w Brzezince  i na Pławach za przygotowanie poczęstunku dla naszych chorych i starszych.

Dzisiaj w niedzielę 11 II zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych o godz. 11.30. Temat: „Niezwykła łaska Sakramentu Namaszczenia Chorych dla wszystkich chorych”.

Rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres Wielkiego Postu. W naszej parafii serdecznie zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu dzisiaj w niedzielę 11 II od godz. 17.00 do Mszy wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek od 17.00 do 18.00. Módlmy się o dobre i owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu oraz za rekolekcjonistę ks. dr Łukasza Piórkowskiego. Jest on dyrektorem Dom Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Wcześniej prowadził program telewizyjny „Ziarno” oraz „Laboratorium Wiary”. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 3 marca 2024.

11-17 lutego 2024 r. – 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Temat: „Trzeźwość, polską racją stanu”. Ogólnopolska inicjatywa Zespołu Konferencji Episkopatu Polski  do spraw  Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

We wtorek 13 II i czwartek 15 II zapraszamy ministrantów i lektorów na bilard i tenis stołowy od godz. 15.00 do 17.00.

W piątek 16 II po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie formacyjne parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Dzisiaj odbywa się tradycyjna zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można składać w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526  Celem zbiorki jest remont kuchni i jadalni prowadzony na plebanii.