Uroczystą Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy radosny obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie zgromadziliśmy się przed świątynią, by pobłogosławić ogień, od którego zapaliliśmy Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Rozbudowana i bardzo bogata Liturgia Słowa, zaprowadziła nas do pierwszego spotkania niewiast ze Zmartwychwstałym Jezusem. Następnie zwróciliśmy nasze serca w stronę źródła chrzcielnego, bowiem to w nim zanurzeni, wszyscy otrzymaliśmy dar dziecięctwa Bożego. Całą dzisiejszą celebrację zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła, w której ogłosiliśmy że Chrystus Pan żyje, a my wszyscy jesteśmy Jego świadkami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego.
Dziękujemy Grupie kilkunastu osób, które przygotowywały dekoracje świąteczną na czele z Panią Jadwigą Krzemień.
Dziękujemy Wspaniałej Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie liturgii tych świętych dni oraz czuwanie przy Panu Jezusie w ołtarzach adoracji.
Dziękujemy Różom Różańcowym oraz Akcji Katolickiej za całodzienną modlitwę w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
Dziękujemy naszej Scholii Dziecięco-Młodzieżowej za przygotowanie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek oraz Adorację Pana Jezusa w Wielką Sobotę dla dzieci.
Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince za wartę honorową przy „Grobie Pańskim”, poczet sztandarowy oraz zabezpieczenie trasy procesji.
Dziękujemy Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP Brzezinka za pełnienie warty honorowej przy „Grobie Pana Jezusa”.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince i z Koła Gospodyń Wiejskich w Pławach za niesienie feretronu Matki Bożej i Różańca oraz za obecność w strojach regionalnych.
Dziękujemy Panom Górnikom za poczet sztandarowy oraz niesienie baldachimu w procesji.
Dziękujemy Wszystkim Osobą, które włączyły się w Liturgię Słowa przez wszytki dni Triduum paschalnego.

Dziękujemy Wszystkim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom naszej Parafii za obecność na modlitwie oraz świadectwo wiary, które niech każdego z nas umacnia i dodaje nadziei w tym niepewnym świecie, ze jako Wspólnota jesteśmy silni, a naszym Przewodnikiem jest sam Jezus Zmartwychwstały.

Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!!!
Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!