• We wtorek, 13 VI – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W środę, 14 VI – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa.
    Po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek, 16 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości
    od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 17 VI – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Oktawę do piątku 16 VI codziennie o godz. 17.30. Od soboty 17 VI do końca miesiąca nabożeństwo będzie po Mszy wieczornej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W gazetce szczegółowe podziękowania.

Za nami także Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Serdeczne podziękowania dla ks. Artura za przygotowanie tegorocznej młodzieży do sakramentu bierzmowania, który przyjęło 30 osób. Dziękuję jeszcze raz rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza w postaci nowego ornatu z symboliką Ducha Świętego.

W przedsionku przedstawiciele Klubu Sportowego „Iskra” zbierają podpisy umożliwiające otrzymanie dotacji na sprzęt sportowy.

Nadal trwa remont korytarza na poddaszu plebanii. Podjęta została decyzja, aby panelami wyrównać sufit w korytarzu. Powstanie więc specjalna konstrukcja z panelami, która w dużej części zniweluje „fale Dunaju” na suficie. Dziś trwa ostania przed wakacjami zbiórka na Księgę Fundacji
z przeznaczeniem na zakup opału na zimę. W piątek zakupiliśmy prawie 5 ton opału. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy zrzucaniu węgla do piwnicy. Ofiary można składać tradycyjnie w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Życzymy wszystkim miłego tygodnia.

do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej
na Jasną Górę
Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć na pielgrzymi szlak z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie stanąć przed Obliczem Jasnogórskiej Matki. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Kościół jest Chrystusowy! W czasie drogi będziemy zgłębiać tajemnicę Kościoła i polecać Jego przyszłość Matce Bożej. Wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki powitam 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 na Wałach Jasnogórskich. Zapraszam również na Jasną Górę wiernych ze swoimi duszpasterzami.
Wszystkim organizatorom i pielgrzymom z serca błogosławię.
† Roman PINDEL Biskup Bielsko-Żywiecki