Z kalendarza liturgicznego:

  • We wtorek, 21 VI – wspomnienie św. Alozego Gonzagi, zakonnika.
  • W czwartek, 23 VI – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
  • W piątek, 24 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00.
  • W sobotę, 25 VI – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Mszy Świętej Polowej przy Strażnicy oraz procesji Bożego Ciała. Całość podziękowań w gazetce.

W Oktawie Bożego Ciała ( od piątku 17 VI do czwartku 23 VI zachęcamy do uczestniczenia w procesjach wokół kościoła od godz. 17.30. Strażaków i Górników prosimy o niesienie baldachimu.

Od przyszłej niedzieli przechodzimy na porządek letni nabożeństw w naszej parafii. A więc nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Msze święte w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek Msza Święta o 18.00; natomiast w wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Zostało złożone 10400zł. W tych trudnych czasach rosnących cen i utrzymania tym bardziej dziękujemy za tak hojne wsparcie. Tradycyjnie w czasie wakacji nie będzie prowadzona zbiórka na Księgę Fundacji. Trwa kolejny etap remontu poddasza na plebanii. Tym razem przygotowujemy do malowania dwa duże pokoje. Powoli kupujemy opał na zimę. Mamy już 12 ton.