Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 21 VI  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  • W czwartek 24 VI – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • W piątek 25 VI – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego
  • W sobotę 26 VI – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości bierzmowania w naszej parafii z udziałem ks. bp Romana Pindla ordynariusza naszej diecezji. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom wszystkich bierzmowanych za dar ołtarza w postaci nowej kapy żałobnej. Szczególne słowa podziękowania dla pani Jadwigi oraz ks. Artura za przygotowanie pięknej i wymownej dekoracji, symbolizującej 7 darów Ducha Świętego. Jesteśmy głęboko przekonani, że jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli  to 1 grudnia przystąpią do sakramentu bierzmowania obecne klasy VIII.
  2. Serdecznie gratulujemy nowym trzem ministrantom, którzy dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 otrzymają specjalne błogosławieństwo. Cała parafia bardzo się cieszy z waszej gotowości służby Chrystusowi przy ołtarzu. Dziękujemy także waszym rodzicom za pomoc i wsparcie w tej posłudze. Gratulujemy także czterem nowym lektorom, którzy po ukończonym kursie i egzaminie otrzymają dzisiaj błogosławieństwo oraz przywilej służenia przy ołtarzu w albie.
  3. Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek 25 czerwca o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od 7.30
  4. Msza święta na zakończenie roku duszpasterskiego i formacyjnego w naszej parafii w piątek 25 czerwca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne spotkanie przy stole (kawa, ciasto, lody) w nowej sali  i obok w sali papieskiej i Akcji Katolickiej.  Chcemy wszyscy razem ucieszyć się nawzajem swoją obecnością. Prosimy Koło Gospodyń z Brzezinki o pomoc w przygotowaniu spotkania.         
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji. W sumie aż 147 osób i rodzin złożyło 10.300 zł. Spłacimy kolejną ratę za remont w kościele ( 5000zł) oraz szykujemy się do zapłaty za prace remontowe daszków nad plebanią oraz okuć kominów. Prace postępują bardzo szybko i już w najbliższych dniach spodziewamy się ich zakończenia. Za wszystkie składane ofiary, za waszą szlachetną  ofiarność z serca dziękujemy.