Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 28 VI  – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • We wtorek 29 VI – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • W sobotę 3 VII – święto  św. Tomasza Apostoła.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła.

Składamy serdeczne podziękowanie dla pani Agaty Kowol Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezince przez ostatnie 19 lat. W imieniu wspólnoty parafialnej dziękujemy za tworzenie szkoły przyjaznej dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Dziękujemy za czas i serce włożone w wychowanie kilku pokoleń dzieci i młodzieży. Dziękujemy wreszcie za przykład żywej wiary oraz prawdziwej pasji i zaangażowania w dobro szkoły.

Od dziś, przez cały okres wakacyjny przechodzimy w naszej parafii na porządek letni. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.30.

W tygodniu Msze Święte będą: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00.

Kancelaria w okresie letnim będzie czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. W sprawach nadzwyczajnych ( pogrzeb, wezwanie do chorego) proszę dzwonić lub pozostawić wiadomość sms na tel. prywatny ks. Proboszcza 660840175.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Koła Gospodyń z Brzezinki za przygotowanie spotkania na zakończenie roku duszpasterskiego w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy także za pyszne ciasta upieczone dla grup parafialnych.

W poniedziałek o godz. 15.00 zapraszamy ministrantów i lektorów oraz chętnych ze szkoły podstawowej na turniej gry w ping – ponga w kategorii klas 3-5 i 6-8 do salki ministranckiej.

W środę o 19.00 zapraszamy scholkę parafialną oraz chętnych ze szkoły podstawowej na ognisko pod wiatą u pana sołtysa Andrzeja Ryszki.

Szczęśliwie zakończył się remont dachu a raczej okuć kominów i daszków nad plebanią. Ostatnie ulewne deszcze sprawdziły solidność przeprowadzonych remontów. Dziękujemy wykonawcom za ich ciężką pracę. Na naszej stronie internetowej możemy zobaczyć zdjęcia wykonane przez pracowników remontujących dach. Po 10 lipca powinny ruszyć prace związane z wymianą rynien, jeśli tylko Bóg pozwoli i pogoda. Serdecznie dziękujemy naszemu parafianinowi za ufundowanie rynien i koniecznych elementów potrzebnych do ich zamontowania. Cieszymy się także z deklaracji pomocy w zakupie ok 50 arkuszy blachy. Nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić w tym momencie tego remontu, gdyby nie ta pomoc. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Księgę Fundacji bo bez was nie moglibyśmy pokryć kosztów związanych z pracą przy okuciach kominów i daszków oraz prac związanych z wymianą rynien.