• poniedziałek 14 VIII – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • wtorek 15 VIII – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tak jak w niedzielę o godz. 8.00; 10.00;12.00. Nie będzie Mszy świętej o 18.00. W tym dniu świętujemy także Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na pomoc dla Słowenii, która ucierpiała w wyniku ogromnej powodzi.
  • czwartek 17 VIII – wspomnienie św. Jacka
  • piątek 8 VIII – czcimy Boże Miłosierdzie z racji III piątku miesiąca

W poniedziałek 14 VIII rozpoczną się uroczystości w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 8:00 w kościele w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do Miejsca Pamięci. Eucharystia będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie byłego obozu Auschwitz. Uroczystościom przewodniczyć będzie Bp Tadeusz Kusy OFM. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Z racji Święta Wojska Polskiego wszystkim Żołnierzom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pokoju oraz opieki Matki Najświętszej.

W dniach 15-16 sierpnia Salezjanie w Oświęcimiu zapraszają na Jackowe Granie połączone z obchodami 125-lecia przybycia Salezjanów do Oświęcimia i 10-lecia ogłoszenia św. Jana Bosko patronem Miasta Oświęcimia. Uroczysta Msza Święta w środę (16 sierpnia) o godzinie 18:00 w naszym sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu i koncert na placu św. Jacka. Szczegóły na plakatach.

Została zamówiona nowa chrzcielnica do naszego kościoła. Zostanie wykonana z marmuru nawiązującego do naszego nowego ołtarza. W ten sposób odnowione zostanie prawie całe prezbiterium. Wykonanie tej chrzcielnicy jest możliwe dzięki anonimowemu fundatorowi. Przed nami w przyszłości odnowienie balasek.

Trwa remont klatki schodowej na wieży kościoła. W tym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi do salki naszej Scholii oraz do kuchni pracowniczej. Wciąż trwają prace przygotowawcze pod układanie płytek a pracy jest wiele.