Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • wtorek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • środa 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • sobota 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji
  • niedziela 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach świętych poświęcimy zioła i kwiaty.
  1. Przez cały okres wakacyjny zachowujemy w naszej parafii porządek letni. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. W tygodniu Msze Święte: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00. Kancelaria w okresie letnim jest czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.
  2. W dalszym ciągu pamiętamy w modlitwie o wszystkich poszkodowanych z powodu powodzi w Europie. W ramach solidarności z najbardziej potrzebującymi zebraliśmy kwotę 1590zł, które zostaną przekazanie za pośrednictwem Caritas Polska.
  3. W tym tygodniu w sobotę 14 VIII o godz. 12.00 na górze Rycerzowa Wielka zostanie odprawiona Msza Święta w ramach projektu: Ewangelizacja w Beskidach. W tym roku jest ona połączona z rozważaniami wokół postaci św. Józefa bohatera drugiego planu.
  4. W poniedziałek 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek będzie sparowana Msza święta o godz. 17.00 z okazji męczeństwa św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Przewodniczyć będzie nasz Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy.
  5. Serdecznie przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk oraz o konieczności zakładania maseczki gdy wchodzimy do kościoła. Jednocześnie przypominamy, że przy wejściu można zabrać maseczkę za darmo.